1 Nisan 2014 Salı

Sarah Jio-Böğürtlen Kışı Bitti..Sayfa Sayısı: 360
Baskı Yılı: 2013
Dili: Türkçe
Yayınevi: Arkadya Yayınları

"Canım Danielım,

Kaybolduğun gün dünyam sona erdi, canım oğlum. Seni her kim alıp götürdüyse, seninle birlikte kalbimi, hayatımı da çaldı. Ben senin gülümsediğini görmek, kahkahalarını duymak, mutluluğunu paylaşmak için yaşıyordum."

Vera Ray 1933 yılının o karlı mayıs akşamında üç yaşındaki oğlu Danielı son kez öptüğünü bilmiyordur. Her ne kadar oğlunu yalnız bırakma düşüncesinden nefret etse de hayatlarını devam ettirmek için çalışmak zorundadır. Tek avuntusu, gün ağardığında küçücük oğluna sarılacak olmasıdır. Ancak Vera geri döndüğünde karşılaştığı manzara, Danielın boş yatağıdır. Bir de karlar içine gömülmüş olan oyuncak ayısı.

Seksen sene sonra Seattle yine mayıs ayında karlar altındadır. Köklü bir gazetede muhabir olan Claire Aldridge, bu doğaüstü olayı haber yapacaktır. Araştırmalarına devam eden Claire, küçük çocuğun bu zamana kadar sonuçlanmamış kaçırılma davasıyla karşılaşır. Evlat kaybetmenin ne demek olduğunu çok iyi bilen Claire, bu olayı çözmeye karar verir. Ancak çözdüğü her düğümün, onu Verayla olan bağlantısına yaklaştırdığından habersizdir…

Böğürtlen Kışı aşkı, umudu ve umutsuzluğu derinden anlatan muhteşem bir kitap. Bu öyküyü yüreklerinizden kolay kolay silip atamayacaksınız.

Daniel ve Vera (anne-oğul) birbirinden başka kimsesi olmayan 2 insan.

Vera oğluna bakabilmek için geceleri çalışmak zorunda ama Daniel’i de evde bırakmak zorunda bunu hiç istemesede.

Bir gece Vera işten döndükten sonra Daniel’in yatağında olmadığını fark ediyor ve ardı ardına gelen olaylar günümüzde Ethan ve Claire’in şaşırtıcı hikayesiyle birleşiyor.

Bir günde bitirdiğim akıcı kitaplardan bir tanesi de Böğürtlen Kışı oldu.
Adıyla birlikte ilgimi çeken bir diğer tarafı kaybolan Daniel’in hikayesi oldu.

Baştan sona Daniel'in yaşadığı olayı hem üzülerek hem de bir o kadar ürpererek okuduğumu söylemeden geçemeyeceğim.

Ve kitabın sonuna geldiğimde acı gerçekle karşılaştım.

Kitap o kadar akıcı ve sürükleyiciydi ki nasıl bittiğini fark etmedim.

Kesinlikle okunması gereken kitaplardan.1 yorum:

  1. Yazar çok sevdiğim biri ancak bu kitabını okumaya bir türlü fırsatım olmadı.Mutlaka okuyacağım.

    YanıtlaSil