18 Şubat 2014 Salı

Fatih Murat Arsal-Yemin Bitti..Sayfa Sayısı: 
608
Baskı Yılı: 2014
Dili: Türkçe
Yayınevi: Ephesus YayınlarıAdı gibi "Kara" bir geçmişi olan, tehlikeli bir adamdı o... Hayat dolu bir genç kız için asla uygun değildi. Çoğu zaman insanı sinir edecek kadar kaba, yontulamayacak kadar sert, can sıkacak kadar suratsız ve...

...ve görmezden gelinemeyecek kadar yakışıklı!

Sığındığı karanlığı aydınlatacak bir ışığa hiç ihtiyacı yoktu. Hele güzel ve dik başlı bir sarışına asla! Ama genç kızın neşesinden etkilenmemek zordu! Onun inatçı mavi gözlerinden... Alaycı kırmızı dudaklarından… Geri adım atmayı bilmeyen cesur yüreğinden de!

Ceza öpücüğü her ikisi için de büyük hataydı! İlişkileri bir anda karmaşık ve içinden çıkılmaz bir hal aldığında, kalbi kırılan genç kız büyük bir yemin etti!

"Sen dizlerinin üzerinde sürünerek gelsen de... Seninle asla evlenmem!"

Tertemiz bir yüreğin granitten bir kalp ile mücadelesinde, belki de ilk kez bir yeminin tutulmaması için dua edeceğiniz, tarafınızı zor seçeceğiniz bir FMArsal romanı daha...FMArsal da geç tanıştığım yazarlardan biri oldu maalesef neyse ki çok geç kalmadım :) kadınları bu kadar iyi tanıyıp yazan bir başka erkek yazar var mıdır bilmiyorum. okurken ben de burada böyle derdim ya da ben de aynı tepkiyi verirdim dediğim yerlerin çok olduğunu belirtmem lazım.bu kitap Zoraki Koca serisinin 2. kitabıymış. elime ilk aldığımda hem kalın olması hem de acaba 1. kitabı okumadığım için anlamadığım yerler olur mu diye düşündüm ama ilk kitaptaki karakterlerin de yan karakterler olarak bu kitapta yer almaları ayrı bir güzellik katmıştı kitaba . kitap kalın olsa da bir çırpıda bitti ki bunda Türk filmi tadında olmasının da büyük katkısı var elbette.kitabımızın iki ana karakteri Karahan ve Tuğçe.Kara Afrikada yaşadığı olaylardan dolayı kalbi taşlaşmış kolay kolay gülmeyi bırakın tebessüm bile etmeyen ama bir o kadar da yakışıklı korumamızTuğçe de şen şakrak, yaşamaktan zevk alan sarışın güzeller güzeli ama ettiği yeminden asla taviz vermeyen kızımız :)Sibel Tuğçe ye Kara'nin ne kadar yakışıklı olduğunu söyleyene kadar Tuğçe bunun farkında bile değildir aslında. üstüne bir de Kara'nın Tuğçe ye ceza öpücüğü vermesiyle Tuğçe için işler oldukça karmaşık bir hal alır ve eğlenceli diyaloglarla devam eder :) acaba Tuğçe yemininden dönecek midir ki hiç huyu değildir ve Kara'nın o granitten kalbini kazanmayı başarabilecek midir?siz de Türk filmi tadında bir çırpıda okuyacağınız bir kitap arıyorsanız kesinlikle tavsiyedir :)


1 yorum:

  1. Merhaba
    Bundan böyle bu güzel bloğun takipçisiyim. Ben de bloğuma beklerim.
    Görüşmek üzere…

    YanıtlaSil