24 Haziran 2012 Pazar

Gözlerini Sımsıkı Kapat-John Verdon


Yazar:John VerdonÇeviren: Ender Nail
Yayın Yılı: 2012
Kitap Kağıdı :566 sayfa
Dili: Türkçe
Yayınevi: Koridor
Orjinal Adı: Shut your Eyes Tight

Arka Kapak:
AKLINDAN BİR SAYI TUT'un yazarı JOHN VERDON'dan...

New York'un en gözde dedektifiyken, basının kendisine yakıştırdığı isimden hep rahatsız olmuştu: Süper Dedektif. Bir bulmacayla karşılaştığında, mutlaka çözmek isterdi. Gurney'e göre her bulmacanın çözümü için mutlaka bir ipucu vardı.

Peki ya bu sefer yoksa?

Düğün günü öldürülen bir gelin… Ve olaya tanıklık eden yüzlerce davetli. Cinayeti kimin işlediği ortada, herkes kendinden emin ama ya hepsi zekice bir illüzyonla yanıltılıyorsa... Cinayet silahı dahil birçok detayda sürpriz akıl oyunlarını gördüğünde, Gurney tam bir psikopatla karşı karşıya olduğunu anlar.

Gurney şeytanın bile aklına gelmeyecek yöntemleri, soruları ve keskin bakış açısıyla soruşturmaya bambaşka bir boyut kazandıracaktır. Kim daha zeki; Gurney mi, yoksa müthiş bir illüzyondan ibaret katil mi? John Verdon'dan, akıl oyunlarının iç içe geçtiği, sıra dışı bir roman.
"Nitelikli bulmaca severler için paha biçilemez bir kitap."
CNN.com

"Yine ilki kadar şaşkınlık verici bir olay ve yine dahice çözümler."
Publishers Weekly

"John Verdon gizemli bir olayın akıl almaz örgüsünü işlerken hikayenin en beklenmedik anında ortaya çıkıveren, şeytani bir kurnazlığa sahip. Yazarın büyük ilgi gören AKLINDAN BİR SAYI TUT kitabından sonra beklediğinize değecek."
Washington Post

İlk kitabını büyük bir hevesle aldığım yazarın ikinci kitabını da çıkar çıkmaz aldım ve okudum. Birinci kitaba göre daha uzun olsa da ben bu kitabı daha çok beğendim. En azından bu kitapta olayların çözülmesi uzun bir zaman aldı bana göre. Bu kitapta da emekli dedektifimiz Dave Gurney olayı çözmeye çalışıyor. Diğer kitaptan farklı olarak Gurney'in iç dünyası daha çok yansıtılmış bu kitapta.

Düğün günü başı kesilerek öldürülmüş sorunlu bir gelin Jillian Perry, düğün günü yıkılan ünlü doktor Scott Ashton ve kitabın başından beri katil olduğu düşünülen İspanyol bahçıvan Hector Flores.

Kitapta bazı konularda askıda kaldı bana göre. Gurney'in içkisine ilaç katılıp bilinci kaybolduğunda başına neler geldiğini çok merak etmiştim ama onunla ilgili herhangi bir bilgi verilmeden kitap sonlandı. Okunası bir kitap bana göre özellikle Aklından bir Sayı Tut'u okuyup beğendiyseniz bu kitabı da mutlaka seveceksiniz..
3 yorum:

  1. Merhaba canım, blog dünyasına hoş geldin. İzleyicin oldum ama izleyici gatgetin olmadığı için görünmüyor.

    YanıtlaSil
  2. çok sağol canım ben de sıkı takipçinim çok beğeniyorum blogunu :)

    YanıtlaSil
  3. merhaba bloğunuzu çok beğendim

    YanıtlaSil