12 Aralık 2014 Cuma

Asude-Dikkat! Aşk Çıkabilir Bitti..


Birbirlerinden nefret eden iki insandı onlar… Ama evlendiler! Uslanmaz bir asosyal olan İlkim'in hayatındaki tek amaç başarılı bir bilim kadını olmaktır. Onun modayla, makyajla işi yoktur ve gözlüğünün ardındaki dünyada ders notlarıyla mutludur.

Evlenmek için hayallerinin profesörünü beklerken, karşısına tehlikeli, kaba, bilimden anlamayan, öfkeli bir işadamı çıkar. Martin Turner… Bu Amerikalı adamla asla evlenmemesi gerektiğini bilse de, muhteşem kariyerinin anahtarının onun ellerinde olması işleri rayından çıkaracaktır. Genç kız, ilk andan beri koşarak kaçmak istediği bu yakışıklı ve karanlık adama, hayatının tüm ideallerini çiğneyerek tutkuyla çekilirken, ilk kez gerçek bir kadın gibi hissetmeye başlar.

Ve genç adam, gizli çıkarları uğruna evlendiği bu kızı Amerika'ya götürdüğü gün ondan kurtulma planları yaparken, sessiz karısı hayatının merkezine yerleşir. Aşk, nefreti gölgesi gibi takip ederken, bu nefretten bir aşk doğabilir mi? Peki ya sırlar açığa çıktığında gerçek aşk yalanlara direnebilir mi?

Asude olur da bu yorumu okursan tek bir sözüm var sana kalemine sağlık :)

Nasıl yazıyor, nasıl bir anda kitaplarında kendine bağlıyor anlayamadığım ve anlatamadığım yazarlardan biri Asude.

İlk okuduğum kitabı Pabucumun Ajanından sonra ki onu da çok beğenmiştim, bu kitabını da büyük bir merakla okudum.

İlkim ve Martin.

Asude nasıl yapıyor nasıl başarıyor bilmiyorum ama sizi bir anda karakterlere körü körüne bağlıyor ve olaylar zincirinde acaba şimdi ne olacak diyerek kitabı elinizden bırakamıyorsunuz.

Üstüne bir de bunu yan karakterle destekliyor ve daha da bağlanıyorsunuz hikayeye bu şekilde.

İlkim ve Martin kadar çok sevdim Mary ve Seth’in hikayesini.

Şimdi Pabucumun Ajanı-2 yi okuyorum ve en az Dikkat Aşk çıkabilir kadar güzel.

Kesinlikle tavsiyemdir.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder