21 Mart 2013 Perşembe

Becca Fitzpatrick-Final Bitti..


Sayfa Sayısı: 416
Baskı Yılı: 2012
Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegasus


Hush, Hush serisinin bu nefes kesici Finalinde kader ağlarını örüyor

Nora ve Patch tüm sorunların geride kaldığını düşünmektedir ve genç kız, kovulmuş meleğe karşı hissettiği sevgiden her zamankinden daha emindir. Kovulmuş melek olsun ya da olmasın hayatının aşkı odur. Kökenleri ve kaderleri, birbirlerine düşman olmalarını gerektirse de Nora, Patche sırtını dönmeyecektir fakat ikisi de son bir tehlikeyle yüzleşmek için güçlerini toplamalıdır. Hank ölmüştür ve istemeden de olsa Nefilim ırkının lideri olan Nora onun başlattığı işi bitirmek zorundadır. Bu da kovulmuş melekleri, yani Patchi yok etmesi gerekeceği anlamına gelmektedir. Böyle bir şeyin olmasına asla izin vermeyeceğinden, Patchle birlikte bir plan yapar. Amaçları savaşı daha başlamadan bitirmektir.

Fakat bazen en iyi hesaplanan planlar bile ters gidebilmektedir. Nora yeni görevine alışmaya çalışırken hiç beklemediği bir şekilde, bağımlılık yapıcı bir güce kapılmaktan kendini alıkoyamaz.

Savaş hatları çizilirken Nora ve Patch hangi tarafta yer alacaktır? Aralarındaki farklılıklarla yüzleşirken bunları ya görmezden gelecek ya da uğruna savaştıkları sevginin yok olmasına sebep olacaklardır. Nihayetinde aşkın bile üstesinden gelemeyeceği engeller yok mudur?

uzun zamandır kitap yorumu yapmasam da zannetmeyin ki okumaya ara verdim. bu ara o kadar çok okudum ki yavaş yavaş yorumunu yapacağım artık.

final benim uzun zamandır beklediğim bir kitaptı. açıkcası ben seri kitaplarının arasında 1 sene falan olmasına karşıyım. tamam belki yazardan bu kadar kısa zamanda yazmasını beklemek de hata olur ama ben bu kitabı okurken bazı şeyleri unutmuş olduğumun farkına vardım.

öyle olunca ister istemez ne olmuştu ki burada falan dedim okurken.

becca fitzpatrick gerçekten güzel bir final yapmış bu son kitabında. zaten seriyi çok beğenerek okumuştum ve son kitabında seriyi taçlandırdığını düşünüyorum. 

bu seri de benim özellikle film olmasını istediğim bir seri ama alacakaranlık serisinin filmlerini izledikten sonra bu fikrimi tekrar düşünmek zorunda kalıyorum..

1 yorum:

  1. merhaba blogunu takibe aldım bana da beklerim:)daha çok yeniyim
    http://myworldinthebooks.blogspot.com/

    YanıtlaSil