6 Ağustos 2012 Pazartesi

Marc Levy -Gölge Hırsızı
20'lik dişimi çektirdim kurtuldum derken boğazım şişti :) çok şanslıyım nazar değmesin. uzun zaman önce okuduğum bir kitap gölge hırsızı hatta üstüne 3 kitap daha okudum ama yorumlamaya yeni yeni başladım bu ara nedense içimden pek birşey gelmiyor...

eminim çoğu d&r tutkununun kitaplığında yerini almıştır bu kitap çünkü can kitapları kampanyasındaydı ve sadece 5 tl :)


Yayinevi: Can Yayınları
Baskı Tarih: Şubat 2011
Sayfa: 216


Arka Kapak
"Sen benim gölge hırsızımsın; nerede olursan ol, seni bulacağım."

Babas
ı tarafından terk edilmiş, çocukluğu boyunca annesiyle birlikte sıradan bir kasabada yaşayan kahramanımızın özel bir yeteneği vardır: Peşine gölgeler takılır, ona hep bir şeyler fısıldar...

Y
ıllar geçmiş, bahçesindeki kestane ağaçlarının altında oturduğu okulunu, babasıyla annesinin birbirlerini sevdikleri zamandan kalma o soluk fotoğrafları ardında bırakarak yeni bir hayata başlamıştır. Ne var ki tekdüze hayatı ve bir türlü ismini koyamadığı ilişkisiyle içindeki özlemi dindirememekte, ona fısıldayıp duran gölgelerden bir türlü kurtulamamaktadır.
Bir k
ıyı kasabasına yolunun düştüğü bir gün, hüzün dolu geçmişinin, peşini bırakmayan gölgelerin sırrı yavaş yavaş çözülmeye başlar. Yıllar önce geldiği bu kumsalda, gölgelerinin birbirine karıştığı ilk aşkının izini bulacak ve onun peşine takılacaktır.

Belki de, bir sand
ığın içine sakladıkları o uçurtmayı yerinden çıkarmanın zamanı gelmiştir artık...

G
ölge Hırsızı, ardımızda bırakamadığımız anları, anıları ve aşkları anlatıyor. Yani peşimize takılan, kurtulamadığımız gölgeleri...Gelelim benim yorumuma :) bana göre bu kitabı bir aşk kitabı olarak değerlendirmek yanlış olur.aşkı barındırmıyor mu evet barındırıyor ama aşk dışında o kadar güzel duyguları da yansıtıyor ki ve dili o kadar yalın ki nasıl bittiğini anlamıyorsunuz. o yaşta ki bir çocuğun anne ve babası ayrıldığı zaman yansıttığı duygu ve tasvirleri çok sevdim.tek keşke dediğim nokta ikinci bölümde birinci bölümdeki kadar gölgelerden bahsetmemesi oldu.
Demem odur ki ben bu kitabı çok beğendim ve bir solukta bitirdim size de tavsiyemdir dostlar..

aşağıda videosu da var :

5 yorum:

 1. değişik bir konu mutlaka okuyacağım

  YanıtlaSil
 2. İlgi çekici bir kitap.
  Temin edebilirsem okuyacağım.
  Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 3. merhabalar blogunuz cok hosuma gitti severek takip ediyorum:)

  YanıtlaSil
 4. sizin gibi dr indirimlerinden aldım inşallah pişman olmam,dr keşke daha popüler kitapların indirimini yapsa

  YanıtlaSil