3 Kasım 2012 Cumartesi

Bu Ara ne İzledim :)

 

canım kardeşim bugün tembellik yapmayı önerdi ve ben de seve seve kabul ettim :) ve bugünü film günü ilan ettik uzun zamandır film yorumu yapmadım ve izlediğim filmleri yazmaya karar verdim


1-Madagaskar 3: Avrupa´nın En Çok Arananları

Dört sevimli arkadaşımız olan alex, melman, gloria ve marty new york'a dönmek için yine çaba içerisindedirler. Bu sefer bir sirke katılırlar ve sirk ile birlikte gezmeye başlarlar.. Fakat sirkte başlarına geleceklerinden haberleri yoktur.


bu seriye bayılıyorum hele o penguenler yok mu :) bu film de çok eğlenceliydi bana göre. animasyon severlerin kaçırmaması gereken bir film..

 

2-Buz Devri 4: Kıtalar Ayrılıyor

Bir buzdağından derme çatma bir gemi yapan kahramanlarımızın maceralarla dolu epik deniz seferi başlıyor. Manny ve arkadaşlarını bu yeni dünyada egzotik deniz canavarları ve acımasız korsanlar da bekliyor.

 bu filmde de çok eğlendim. zaten madagaskar ve buz devri animasyon sevenlerin vazgeçemeyeceği bir seri :)


3-Sır- The Tall Man

Cold Rock kasabası kimsenin çözemediği bir lanetle karşı karşıyadır. Zira kasabanın küçük çocukları geride hiçbir iz bırakmadan teker teker kaybolurlar...

filme ön yargılı yaklaşmıştım ama beklediğimden daha çok beğendim özellikle işlediği konu açısından hakettiği puanı almamış bana göre iyi zaman geçirilecek bir film..

4-Kaynak- The Fountain

 

 

The Fountain, üç farklı zamanda biriminde, bir adamın sevdiği kadını kurtarmak için başından geçen bin yıllık serüveni konu almaktadır. 15. yüzyılda İspanya'da yaşayan Tomas ölümsüzlük verdiği sanılan efsanevi bir çeşmenin arayışına çıkar. Günümüzde, Tommy Creo isimli bir bilim adamı, kanser olan eşi İzzy'yi kurtarabilmek için umutsuzca bir tedavi yöntemi keşfetmeye çalışmaktadır. 25. yüzyılda, astronot olan Tom ise uzaydaki gezintisi sırasında kendisini çok uzun sürelerdir rahatsız eden olayların arkasındaki gerçekleri keşfeder. Bu üç adamın hikayesi tek ve ortak bir gerçeğe uzanmaktadır...

izlediğim en karmaşık ama beni de en çok etkileyen filmlerden biri oldu :) izzie ye bayıldım ben bu kadının bu kadar güzel olduğunu nasıl farketmemişim acaba :) filmin soundtrackleri süperdi ayrıca..

5-Ayı Teddy- Ted

Family Guy’ın yaratıcısı Seth Macfarlane, sınırları zorlayan  mizah anlayışını hem yazdığı hem yönettiği hem de seslendirdiği AYI TEDDY (TED) ile beyazperdeye getiriyor. Bu canlı-aksiyon animasyon komedide John Bennet (Mark Wahlberg) isimli  bir yetişkinin çocukluk dileği sonucu canlanan ve sürekli el üstünde tutulan yaramaz oyuncak ayısıyla olan hikayesi anlatılıyor.
altyazılı izlememden kaynaklanan bir sorundu sanırım ama beklentilerimi pek karşılamadı desem yeridir türkçe dublajını da izleyeceğim ama bilmiyorum ben daha komik ve eğlenceli bir film bekliyordum belki de beklentimi yüksek tutmam hata oldu ama eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir film :) kesinlikle aile ile izlenmez ama hele hele çocuklara hiç uygun değil..
 

 1 yorum:

  1. banada bi film lazım ama daha ziyade hüzün içerikli bol bol salya sümük olucaım bi film lazım :)

    YanıtlaSil